Anton Gonak, onkologinių ir hospitalinių vaistų padalinio vadovas: „Dirbame savo klientams ir kartu su jais“

Anton Gonak pradėjo dirbti „Noramedoje“ prieš 14 metų. Pasak jaunojo specialisto, tuo metu tai buvo „vieno aktoriaus teatras“. Šiandien A. Gonak vadovauja visam padaliniui, dirbančiam onkologijos, hematologijos ir transplantologijos farmacijos rinkoje.

„Naujų produktų įvedimas į rinką, pardavimai ir rinkodara – mūsų kasdienybė, kaip ir darbas su įvairiais projektais“, – sako A. Gonak. „Mes siekiame pateikti geriausius sprendimus, kurių reikia mūsų sveikatos priežiūros specialistams ir pacientams.“

Buvo dedamos visos pastangos

Kalbėdamas apie nuo nulio jo sukurtą padalinį, A. Gonak pabrėžia klientų poreikių svarbą ir sako, kad pacientai turi gauti tokius vaistus, kokių jiems reikia – neturėtų būti jokių kompromisų.

„Per COVID pandemiją kilo tam tikrų iššūkių: kai kuriais atvejais vėžiu sergantiems pacientams buvo sunku gauti gydymą, nes jie negalėjo keliauti dėl užsikrėtimo pavojaus“, – sako A. Gonak.

Tinkamas gydymas taip pat reiškia, kad komanda, dirbanti su konkrečiu atveju, turi galimybę naudotis naujausiais atradimais.

A. Gonak yra įsitikinęs, kad medikams būtina susipažinti su naujausiais vėžio gydymo ar darbo su pacientais po transplantacijos būdais.

Svarbiausia – gelbėti gyvybes

„Tiesioginiai pardavimai nėra mūsų pagrindinis tikslas. Mes siekiame būti kuo išradingesni, kad mūsų pacientai gautų tinkamą, novatorišką, pasaulinio lygio gydymą ir veiksmingus bei prieinamus vaistus“, – sako A. Gonak.

Paprastai bandomieji projektai, kuriuose dalyvauja pacientai ir gydytojai, pradedami Lietuvoje. Vėliau, patikrinus projektų efektyvumą, jie perduodami kitiems „Norameda“ padaliniams įvairiose šalyse.

A. Gonak laiko vaistų įtraukimą į kompensuojamųjų vaistų sąrašą svarbia savo skyriaus darbo dalimi. Jis apima pristatymą įvairioms pacientų asociacijoms, universitetams, klinikoms ir specialistams.

„Dirbame kuo arčiau gydytojo ir paciento. Taip pat analizuojame Europos rinkos tendencijas“, – sako „Norameda“ onkologijos ir ligoninių verslo padalinio vadovas.

Ir nors situacija Lietuvoje gerėja, kompensuojamųjų vaistų sąrašas vis dar yra trumpesnis nei kai kuriose ES šalyse. Ta pati problema kyla ir dėl skirtingų gydymo schemų kompensavimo mechanizmo.

„Taigi, mes dar turime daug darbo“, – neslepia A. Gonak.

Iššūkiai, kurie jaudina

 Nestabilios tiekimo grandinės, nauji generiniai vaistai ir dėl COVID sumažėjęs naujų vaistų patekimas į rinką – tai tik keli šių metų iššūkiai, nepaisant pasaulines rinkas paveikusio karo Ukrainoje.

Vis dėlto kiekvienas naujas iššūkis skatina ir įkvepia A. Gonak. Varomoji jėga – nauji projektai, skirtingi tikslai ir kūrybiškų problemų sprendimo būdų ieškojimas.

„Neseniai į mūsų įmonę atvyko personalo specialistė. Ji buvo nustebinta, kad po 14 metų darbo įmonėje vis dar esu kupinas idėjų ir įkvėpimo. Bet taip viskas ir vyksta dirbant gyvybių gelbėjimo srityje“, – gūžčioja pečiais A. Gonak.