„Norameda“ Latvijoje: stabilus kasmetis augimas nepaisant Europą krečiančių krizių

„Tai buvo puikūs metai, kuriuos lydėjo dideli pardavimai, sugebėjome pasiekti savo strateginius tikslus. Tokie rezultatai leidžia finansinių metų pabaigoje tikėtis apie 20 % augimo“, – teigia „Norameda“ Latvijos padaliniui vadovaujantis Ervinas Gromas.

Labiausiai prie teigiamų „Norameda“ rezultatų Latvijoje prisidėjo onkologinė linija. Ir tai nieko stebėtino – onkologinė medicina yra pagrindinė pasaulio farmacijos rinkos varomoji jėga.

E. Gromas taip pat paminėjo 2022 m. metais sėkmingai vykusį naujų produktų pristatymo procesą, tačiau, kaip visada, vienas pagrindinių kasmetinio augimo faktorių išlieka sėkmingai palaikomi ilgalaikiai santykiai su partneriais ir klientais.

„Nors šiuos metus galima pavadinti iššūkių metais, mums svarbiausia –  rinkos stabilumas. Tai, kad šiais metais rinkoje neįvyko ženklių pokyčių, padeda išlaikyti stabilų augimą“, – paaiškina „Norameda“ Latvijos padalinio vadovas.

Pasak E. Gromo, Latvijoje sveikatos sistema po pandemijos atsigavo gana greitai ir didelės įtakos „Norameda“ veiklai tai neturėjo. Tiesa, netrukus tikimasi naujos COVID bangos.

„Karo Ukrainoje padariniai itin skausmingi, daugiau ar mažiau paveiktos visos Europos šalys. Pavyzdžiui, pas mus, Latvijoje, trūksta kai kurių vaistų, ypač nereceptinių, kainos auga, taip pat patiriame tiekimo sutrikimų, tačiau mūsų situacija niekuo nesiskiria nuo likusių CEE šalių“, – pažymi Latvijos padalinio vadovas.

Tikimasi, kad nereceptinių vaistų ir maisto papildų kainos kitais metais toliau augs. Viena pagrindinių to priežasčių yra aukštas infliacijos lygis Latvijoje.

Nepaisant to, „Norameda“ Latvijos padalinio vadovas išlieka optimistiškai nusiteikęs – jis tikisi tolesnio stabilaus augimo.

„Jau žinome, kad kitais metais pristatysime naujus produktus.  Mūsų platintojų tinklas auga: stiprėja ryšiai tiek su partneriais, tiek su gydytojais. Todėl, nepaisant bendros situacijos, neabejoju  „Norameda“ Latvijos padaliniu ir tikiu, kad mums pavyks sukurti papildomą vertę ir džiaugtis gražiais skaičiais“, – teigia E. Gromas.