Dvidešimt vieneri metai ir toli gražu ne pabaiga. Susipažinkite su „Noramedos“ vadovu Audriumi Leiva

„Noramedos“ generalinis direktorius su šypsena prisimena savo karjeros pradžią dviejų dešimtmečių sandūroje. Jaunam specialistui tai buvo jaudinantis ir sudėtingas laikas. Nepaisydamas šeimos tradicijų, medicinos absolventas pasirinko kitą kelią.

„Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, viskas aplink tartum virte virė – tiek daug galimybių, progų ir įvairių būdų judėti į priekį. Po medicinos studijų Vilniaus universitete ne tiek ir daug iš mūsų liko dirbti gydytojais, kiti puolė ieškoti naujų galimybių besikeičiančiame pasaulyje“, – pasakoja A. Leiva.

Farmacijos bendrovė „Boehringer Ingelheim“ atrodė ideali darbovietė jaunam žmogui: „Medicinos atstovo darbas farmacijos bendrovėje buvo gana prestižinis: geras atlyginimas, dinamiška veikla, kur laukia daug naujų galimybių ir galima daug ko išmokti – argi ne svajonių darbas?“.

Ir jis tikrai toks buvo. Šešeri metai bendrovėje prabėgo dirbant medicinos atstovu, vėliau sekė nereceptinių gaminių vadovo ir verslo plėtros vadovo pareigos. Galiausiai naujas karjeros posūkis laukė įkūrus „Noramedą“, kuriai atiteko išimtinės „Pharmaton“ („Boehringer Ingelheim“ grupės bendrovės) gaminių platinimo teisės ir kuriai vadovauti ėmėsi A. Leiva.

„Tada, 2000-iais, buvome tik keturiese. Ir, jei atvirai, pirmasis dešimtmetis prilygo tikram iššūkiui, – pamena Audrius, – bet sunkus darbas ir užsispyrimas galiausiai atsipirko. Dabar esame viena pirmaujančių regiono farmacijos bendrovių, dirbančių pagal tokį partnerystės modelį.“

Anot „Noramedos“ vadovo, vienas didžiausių iššūkių buvo suvaldyti staigų bendrovės augimą, taip pat užtikrinti, kad bendrovės struktūra, kokybė ir procesai pasivytų farmacijos rinkos reikalavimus – šie nuolat kinta, tampa vis sudėtingesni, labiau reguliuojami.

„Šiandien svarbiau ne rinkodara, o žinios. Ir man tai patinka. Privalai būti sukaupęs daug praktinių žinių apie rinkas, išmanyti medicinos mokslą, atitikti aukštus rinkos standartus“, – atkreipia dėmesį A. Leiva.

„Partnerių skaičius augo, atitinkamai augo ir komanda. Man pasisekė, kad prie „Noramedos“ prisijungė tinkami žmonės. Žmonės yra svarbiausia mūsų sėkmės dalis. Bendros pastangos užtikrino pajamas ir tolesnį augimą.“

Žvelgdamas atgal, A. Leiva tikina niekada nesigailėjęs savo pasirinkimų: „Jaučiuosi patogiai. Mano darbas mane džiugina. Man patinka iššūkiai, su kuriais susiduriame, mėgaujuosi procesu. Ambicijos ir rezultatai mane kasdien veda į priekį, – teigia vadovas. – Ir tegul nenuskamba pernelyg banaliai, bet taip pat gera žinoti, kad keičiame žmonių gyvenimus. Mūsų verslas yra daugiau nei pinigai ir pelnas.“

Kalbėdamas apie ateitį, A. Leiva nusiteikęs optimistiškai. Direktorius tiki, kad vietos ekspertai yra ir bus reikalingi, ypač mažesnėse rinkose.

„Tarptautinės bendrovės veiklą paprastai vysto didesnėse rinkose, o mažesnėse ieško vietos partnerių, – paaiškina A. Leiva. – Gilios vietos rinkos žinios, kompetencija, patirtis ir platus kontaktų ratas turėtų išlikti didelės vertybės. Ši išskirtinė savybė ir leidžia „Noramedai“ žengti kitų priekyje.“

Šiuo metu su „Norameda“ bendradarbiauja 32 bendrovės iš 17 šalių.